• TurkishEnglishGermany

BLOG YAZILARI

tibet mayası

Tibet Mayası Nedir Faydaları Nelerdir?

Ben Çin’de çalışırken orada öğrendiğim, gördüğüm bir maya türü var. Bunun menşeyi tibettir. Tibetli din adamları tarafından keşfedilip üretilmiş olan bir mayadır.

Bunun bana şifa iksiri olduğunu söylemişlerdi, orada yaşayan insanların sağlıklı ve uzun ömürlü olduklarını tespit etmiştim. Halkın çoğunda kronik hiçbir hastalık yoktu. Herkes sağlıklı ve dinçti hayat ortalaması da 100 yaşı civarında idi. Bunun sebebinin bu şifa iksiri olduğunu söylüyorlardı.

tibet mayası

Bunun adı probiyotik aktif tibet mayası. Bildiğimiz orta asya ve kafkas kaynaklı kefir mayası gibi sütten mayalanıp ayran şeklinde bir içeçek gibi kullanılır. Ama kefir ayranı ile içeriği yönünden çok farklıdır, azalan özelliği vardır ve üç aylık ömrü vardır, kesinlikle kefir gibi çoğalmaz aksine azalır.

Sütü mayaladıktan sonra içinde şunlar oluşur: (aynen pastaneye un, yağ şekerin girip bir sürü ürün ortaya çıkması gibidir) Allah her derdin dermanını ve şifasını da vermiştir, bunu unutmayalım. Bu maya doğal taze süt ile mayalanır, mayalanmış ayran benzeri ürünün içinde şunlar vardır:

Sfingomiyelin, triptofan, fenil alanin, trozin, lösin, izolösin, treonin, metiyonin, sistin, lizin, valin, kalsiyum, fosfor Magnezyum, potasyum, sodyum, klor, demir, bakır, molibden, çinko, mangan, betakaroten. A,D,E,K,B1,B2, B3 (pp vitamini) B6, B8 (biyotin ) B12, folik asit, pantotenik asit, linoleik asit, niasin C vitamini. Selenyum türevi, katalaz, fosfalipitler, iyi kolesterol, yararlı bakteriler.

Anti oksidanlar, antibakteriyeller, antibiyotikler. Bu maya 86-90 gram kadardır. Bir kişilik dozu vucudun ihtiyacı olan mineralleri oluşturur tamamen doğal minerallerden oluşur ve bünyeye zararı yoktur. Tamir yapıcı özelliği vardır. Miyelin tamiri yapar. Mide, bağırsak florasını temizler ve besinlerin bozulup çürümesini önler. Sindirimi çok hafiftir mideyi yormaz serum gibi daha çok bağırsaklardan kana karışır İnsan vucudunda bulunan organların zayıflıklarını giderir fonksiyonlarını düzenler çok özelliği var tek tek yazacağım.

Şunu bilelim bu mayanın tedavide mucizevi etkileri vardır.

Tedavi bir bütündür öncelikle kişinin beslenmesi düzenlenmesi gerekir hangi besinler o kişinin bünyesi ile uyumludur bu bilinmelidir. Tibet mayası diğer kefir türlerinden tamamen başkadır, öncelikle çoğalmaz bütün enerjisini süte verir ve zamanla azalır. Tibet mayası harici, diğer kefir türlerinin alkol özelliği vardır, zamanla karaciğere zarar verir. Tibet mayasının böyle bir yan etkisi yoktur. Aç karnına içilirse tok tutar, kilo verdirir.

Tok karnına içilirse besinleri yararlı hale getirir kilo aldırır bu maya kronik hastalıklarda son derece faydalıdır. Tüm kronik hastalıklarda kullanılır. Biz ms de eksik mineralleri yerine koymak ve miyelin yapıcı özelliğinden ayrıca meydana gelmiş tahribatların tamiri için kullanmaktayız. Kanser hücrelerine karşı savaşta çok etkilidir.

Şekerin hasarlarını tamirde tek silahtır. Maya benim araştırma ve çalışmalarım sırasında karşılaştığım Allah’ın bir mucizesidir. Sadece tibet rahiplerinde vardır, üretilemediği için tibetten getirmek mecburiyetindeyim.

Türkiyede hastalarıma tedavi sırasında kullandırmaktayım. Benim ordaki budist hekimlerle çalışmam sırasında bana bu imkan sağlandı. Benim bahsettiğim maya 86-90 gram kadardır bir kişilik dozdur, üreyip çoğalmaz karnı bahara benzemez. Doğal tuz kristali gibidir mayalanması kefir gibi yapılır tahta kaşık kullanılmalıdır. Maya konusunda önce hastalığın seviyesini ve durumunu tespit etmek lazım ondan sonra maya kullanılmalıdır. Tibet mayası ms hastaları için çok faydalıdır, çünkü yaptığı miyelin tamiri ve eksik mineral ve vitaminleri yerine koyması açısından olmazsa olmaz bir ilaçtır mutlaka kullanılmalıdır

1-kalbi besleyip damarlardaki kötü kolesterolü parçalar ve vucuddan atılmasını sağlar yani kolestrol ilaçlarına gerek kalmadan kalıcı bir 3 aylık tedavi ile bu sıkıntıdan kurtulabilirsiniz

2-karaciğer dalak ve bağırsaklardaki salgı bezlerini iyileştirir yani ne demek şeker hastalığı için kan hastalıkları için ve barsak salgı ve enzimlerini düzenleyici tedavi ve tamir edici özelliği vardır

3-safra kesesini iyileştirir safra kesesi yollarını ve on iki parmak bağırsağını tamir eder onarır iyileştirir.yani safra taşı olşumunu önlediği gibi mevcut çamuruda temizler oniki parmak bağırsağındaki yıpranma ve yaraları tamir eder heliko bakter pilori üzerine antibiyotik ve anti bakteriyel özelliğinden dolayı çok etkilidir.

4-safra kesesi taşlarının parçalanmasını sağlar ve dökülüp atılmasını kolaylaştırır bunu taşların yapısındaki yağ asitlerini bozup parçalayarak yapar bu etkisini kötü kolestrol dediğimiz yapıyıda aynı şekilde parçalar.

5-mide ve bağırsaklarda oluşan ülseri ve iltihapları yani gastriti iyileştirir ve normal sağlığına kavuşmasını sağlar

6-doğal antibiyotik özelliğinden dolayı kanda ve organlarda bulunan iltihapları temizler yani yüksek lökosit düzeylerini altta yatan nedeni tedavi ederek düşürür

7-akciğer veremi ve kanserini tedavi edici özelliği vardır yani hem tüberküloz mikrobu üzerine etkili, hemde akciğer kanserini yok edici özelliği ve tahrip olan dokuyu tamir edici özelliği vardır.

8-kanser denilen ca durumunda önce gelişmesini durdurur sonra yayılmasını engeller ve hasar gören dokuların iyileşmesini temin eder bunu içinde barındırdığı vucudun ihtiyacı bulunan eksik veya hasar görmüş maddeleri yerine koyarak yapar.

9-erken yaşlanmayı önler olağan üstü hücre yenileyicidir ve anti oksidandır yani insan vucudunda sürekli hücreler yenilenir

Kemik deri kan kalp kas hücreleri sürekli yenilenirler bu yenilenmede doğru ham madde verilirse olağan üstü hücre yenileyici olur. Doğal antibiyotik baktirisid özelliğinden dolayı oksitlenmiş yani kanser hücresi olmaya aday hücreleri fagosite ederek yok ederler

10-vucuttaki serbest radikallerin nötralize edilmesinde etkilidir önce saydığım özelliklerinden dolayı

11-sinir sisteminin beslenme ve tamir işlemini yaparak sinir sisteminden kaynaklanan çeşitli hastalıkların ortadan kaldırılmasını sağlar

İşte biz ms de bu özelliğinden de yaralanacağız

12-yorgunluk ve stresden kaynaklanan fiziksel zayıflıkları giderir kronik yorgunluk durumunun ortadan kaldırılmasında etkilidir

13-insan vücuduna gerekli olan önemli vitaminlerin ve yaşamsal maddelerin yaklaşık olarak % 70 nin mevcut olmasından dolayı tek başına oldukça güçlü ve sağlıklı bir gıda sayılır.çocukların hatta bebeklerin gelişiminde destek olarak verilebilir.

14-insan vücudunda bulunan organların zayıflıklarını giderir ve işlevlerini düzenler bunu organ salgıları tamir mekanizması ve kan akışını düzenleyerek yapar.

15-mide barsak florasını düzenler normalde bağırsakta 500 çeşit flora dediğimiz mikroplar yaşar bunlar bizim lehimize çalışırlar bunlar yanlış ilaç kullanma hastalıklar yanlış açlık rejimleri az su içme gibi sebeplerden dolayı azalır yok olurlar bir insanda toplam 1.5 kilo flora mikrobu bulunur sadece bağısaklarda en bilineni e koli basilidir.

16-kabızlık hastalığı için olmazsa olmazdır

17- kilo almak isteyenlere çok faydalıdır tok karnına içilirse kilo alınır aç karnına içilirse tok tutar zayıflatır

18-emziren kadınlarda sütü kalitelendirir ve miktarını çoğaltır.

19-en önemli faydalarından biride kemik erimesini durdurur ve tedavi ederyani osteoporozun tek doğal ilacıdır.kesinlikle ortadan kaldırır

20-yaşlıların yatalak hastaların vaz geçilmez ilacıdır ameliyat sonu yara iyileşmesini hızlandırır kemik kırıklarında doğal kalsiyum ve

Hücre yenileyici özelliğinden dolayı iyileşmeyi hızlandırırben meme kanserinde çok başarılı sonuçlar aldım. Tibet mayası 86 -90 gram kadar bir dozdur 3 aylık kullanım dozuduriyi taze günlük sütle yapılırsa ömrü dahada uzar. Bir dozluk maya 3 ay ile 6 aya kadar ömrü uzar hava sıcaklığı muhafazası çok önemlidir hastalıklara göre içim miktarı vardır  hastalıklara göre mayalanma süreside ayarlanır. Normalde günde 1 litre içilir, ayran tadındadır çok besleyicidir. Gün içinde parça parça da içilebilir.

Tibet Mayasının Faydaları

* Sinir sistemi ve stres rahatsızlıkları’nda ; yemeklerde beraber ve yatmadan önce birer bardak içilir.
* Ameliyat sonrasında ve Emfeksiyon’larda iyileşmeyi hızlandırıcı olarak ; Günde 1 lt içilir.
* Mide ve Bağırsak Ülseri’nde ve İltihapları’nda ; Günde 1 lt içilir.
* Kabızlık Hastalığı’nda ; Günde 1 lt içilir. (12 saat, yani az mayalanmış olacak)
* İshal Hastalığı’nda günde 1lt içilir. (36 saat, yani fazla mayalanmış olacak)
* Kadın Hastalıkları’nda / Erkek ve Kadın kısırlıkları’nda ; Günde 1 lt içililr.
* Safra Kesesi, Böbrek, Sarılık Hastalıkları’nda ; Günde 1 lt özellikle uykudan önce içilir. (12 saat, yani az mayalanmış olacak)
* Karaciğer Hastalıkları ve İltihbı’nda, Alerjik rahatsızlıklarda ; Günde 1 lt içilir.
* Kan ile ilgili hastalıklarda ; Günde 1 lt içilir.
* Damar sertliği’nde ; Günde 1 lt içilir.

* İç Ur’larda ; Özellikle aç karnına günde 1 lt içilir.
* Kemik Hastalıkları’nda ; Günde 1 lt içilir.
* Tansiyon Hastalıkları’nda ; Günde yarım lt içilir.
* Yüksek Tansiyon’da ; Günde 1 lt içilir.
* Akciğer Hastalıkları’nda ; Bronşit ve Astım’da (kronik olmayan) ; Günde 1 lt içilir.
* İdrar Kesesi ve Mesane yolları Hastalıkları’nda ; Günde 1 lt içilir.

Tavsiyeler

  • Çoğalmayan, enerjisini süte vererek sütü değiştirip azalan bir mayadır.
  • Hiçbir yan etkisi yoktur.
  • Vücudun ihtiyacı olan tüm mineral ve vitaminleri doğal şekliyle ihtiva eder.
  • Vücudumuza girdikten sonra bizim bir parçamızmış gibi çalışır. Vücudumuzun neye ihtiyacı var ise oradadır.
  • Vücudumuzdaki hücreler üç ayda bir tamamen yenilenir. Yenilenirken en doğru malzeme tibet mayasıdır.
  • Kanser hastaları için yegane ilaçtır.
  • Bebeklerin büyümesinde, kişinin kilo almasında vücudun ihtiyaçlarını karşılar.
14 Mart 2019 180 okunma
Dr. Erdoğan Zaim

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.

BENZER YAZILAR

Dr. Erdoğan Zaim: Kamuoyuna Duyurulur!

Merhaba, ben Dr Erdoğan Zaim Hakkımda uzun zamandır çeşitli karalama kampanyaları yapan in anlara artık e iz kalmamın doğru olmadığına karar verdim Benim mücadelem in anlara ilaç ız...